Skip to content
back
back
back
back
back

O nás

Sme talianska nadnárodná spoločnosť založená v roku 1946. Naším poslaním je nachádzať riešenia, ako čeliť novým výzvam v zdravotníctve, a tak zlepšovať kvalitu ľudského života.

Sila pochopenia

Od 50. rokov 20. storočia chápeme potenciál kyseliny hyalurónovej a dnes sme jedným z popredných svetových hráčov vo výrobe produktov na báze kyseliny hyalurónovej. Odlišujeme sa plnou kontrolou dodávateľského reťazca od výskumu až po marketing a z tohto dôvodu sa definujeme ako plne integrovaná spoločnosť.

ZAMESTNANCOV
+1.600
TRŽBY V ROKU 2023
463,5 milionov €

Zmenu vždy prinášajú ľudia. V spoločnosti Fidia sa snažíme zlepšovať a rozvíjať každý deň.

Neustále sa rozvíjame

Sme dynamická spoločnosť, ktorá nachádza nové cesty na medzinárodné trhy, uvádza na ne nové produkty a experimentuje s novými prístupmi. Neustále venujeme pozornosť vlastnej regenerácii.

NAŠA SPOLOČNOSŤ V ČÍSLACH PODĽA OBLASTÍ ZÁUJMU (%, 2023)
34,92 %
JOINT CARE
20,5 %
EYE CARE
13,69 %
SKIN CARE
13,67 %
PRIMARY CARE
6,76 %
SPECIALTY CARE
1,77 %
REGENERATIVE CARE
0,95 %
AESTHETIC CARE
7,74 %
INÉ

Silu kyseliny hyalurónovej využívame v maximálnej miere aj na vlastnú regeneráciu.

Naša skupina je čoraz silnejšia
Neustále sa rozvíjame, a to aj prostredníctvom významných medzinárodných akvizícií.
2024
Upevňujeme našu prítomnosť v odbore oftalmológie v Taliansku
Rozšírili sme radu našich prípravkov pre zdravie očí vďaka akvizícii 100 % oftalmického businessu spoločnosti Sanifarma s.r.l., popredného talianskeho podniku v zdravia očí v lekárňach, aktívneho tiež vďaka veľkodistribučným a online kanálom. Ďalej sme posilnili naše partnerstvo s nadnárodnou spoločnosťou Novartis v oblasti distribúci na talianskom trhu pridaním 6 oftalmologických liekov na liečbu zeleného zákalu (glaukómu).
2023
Unipharm Polska
Spoločnosť Fidia nedávno založila svoju poľskú pobočku Fidia Pharma Polska a získala niekoľko produktov starostlivosti o oči a výživový doplnok na báze vitamínu D spolu s pobočkou poľskej pridruženej spoločnosti Unipharm, ktorá je súkromnou farmaceutickou spoločnosťou so sídlom USA a špecializáciou na vývoj a predaj voľnopredajných liekov a výživových doplnkov.
2021
Posilnenie našej pozície v segmente protizápalových liekov
Podpísali sme zmluvu o akvizícii veľkého integrovaného portfólia protizápalových liekov obchodovaných na mnohých medzinárodných trhoch, čím sme tu posilnili svoju pozíciu.
2019
Posilnenie našej pozície v oftalmológii
Na španielskom trhu sme od spoločnosti Novartis Farma, španielskej pobočky skupiny Novartis Pharma AG so sídlom v Bazileji, získali tri nové oftalmologické prípravky. Tento krok je súčasťou projektu na posilnenie prítomnosti našej spoločnosti na národnom a medzinárodnom oftalmologickom trhu, ktorý sa začal v roku 2017 akvizíciou spoločnosti Sooft Italia.
2018
Soluciones Bioregenerativas SL
Spoločnosť pôsobiaca v sektore regeneratívnej medicíny v oblasti osteoartikulárneho zdravia, estetiky, dermatológie a veterinárnej medicíny, a to aj vďaka použitiu PRP (plazmy bohatej na krvné doštičky).
2017
Sooft Italia S.p.A.
Popredný hráč na talianskom oftalmologickom trhu s kompletným radom viac než 100 produktov na zdravé oči: liekov, výživových doplnkov a zdravotníckych pomôcok.
2016
Biofarmitalia
Spoločnosť špecializujúca sa na nové technológie na kozmetické a farmaceutické využitie. Po fúzii začlenením v decembri 2019 je teraz neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti Fidia.

Inovácie pre nás znamenajú skúmanie, objavovanie a vytváranie nových riešení a zároveň neustále zlepšovanie existujúcich produktov.

Inovácie sú vstupnou bránou do budúcnosti

Vďaka našim osvedčeným patentom týkajúcim sa kyseliny hyalurónovej sa náš výskum nikdy nezastaví a my sa pozeráme do budúcnosti regeneratívnej medicíny.

KLINICKÝCH ŠTÚDIÍ KYSELINY HYALURÓNOVEJ
+310
PATENTOV
~ 1.400

PRE MÉDIÁ

Tlačové materiály, obrázky a videá našej spoločnosti a inštitucionálne informácie.

ZISTITE VIAC