Skip to content
back
back
back
back
back

Miesta

Od výskumu po výrobu
Pripravujeme a balíme produkty v závodoch, ktoré sú súčasťou skupiny Fidia v mestách Abano (Padova), Paderno Dugnano (Miláno) a Monte Giberto (Fermo). Máme aj výskumné a výrobné pracovisko v meste Noto (Syrakúzy). Väčšina našej výroby prebieha v závode v meste Abano Terme (Padova). Toto výrobné centrum, otvorené v roku 1978, dnes predstavuje centrum excelentnosti v globálnej farmaceutickej výrobe. Závody v mestách Paderno Dugnano (Miláno) a Monte Giberto (Fermo) vyrábajú zdravotnícke pomôcky vrátane zdravotníckych pomôcok pre tretie strany, a to vo forme filmov a náplastí.

Výrobná kapacita

Vyrábame širokú škálu liekových foriem – sterilné injekčné prípravky a lyofilizované vakcíny, lokálne prípravky, očné kvapky a perorálne pevné lieky v rôznych obaloch podľa potrieb našich obchodných partnerov.

Naše výrobné a výskumné závody

Abano Terme (Padua)

215,000 m²

Ústredie

Noto (Syracuse)

21,000 m²

Výskumný a výrobný závod

Paderno Dugnano (Milan)

7,500 m²

Výrobný závod

Monte Gilberto (Fermo)

3,200 m²

Výrobný závod

Abano Terme

V meste Abano vyrábame fľaše, fľaštičky a predplnené injekčné striekačky, viacdávkové a jednodávkové očné kvapky, prípravky na lokálne použitie (krémy, gély, masti a vlhká gáza), perorálne pevné látky (tobolky a kapsuly) a liečivé látky získavané z tkanív a fermentácií.
Zaoberáme sa aj výrobou vakcín.
Konkrétne výrobný závod v Abano Terme je certifikovaný ISO14001.
*Čísla uvedené ďalej sa týkajú výrobnej kapacity.

INJEKČNÉ PRODUKTY A OČNÉ KVAPKY
+56 miliónov ročne*
LOKÁLNYCH PRÍPRAVKOV
25 miliónov ročne*
PREDPLNENÝCH INJEKČNÝCH STRIEKAČIEK
10 miliónov ročne*
TABLETY A TOBOLKY
30 miliónov ročne*

Noto

Výskumný a výrobný závod v meste Noto (Syrakúzy) s plochou 21 000 m².
Toto pracovisko sa špecializuje na štúdium výrobných procesov nových enzýmov, proteínov a polysacharidov fermentáciou alebo biotechnologickými procesmi za použitia nepatogénnych kmeňov.
Konkrétne ide o výrobu HA (kyseliny hyalurónovej) z GRAS (vo všeobecnosti považovaných za bezpečné) organizmov prostredníctvom biotechnologických procesov, čo umožňuje významné zlepšenie nízkomolekulárnej HA (LMW-HA), a o produkciu enzýmov, ako je kolagenáza a hyaluronidáza, ako terapeutických proteínov, alebo o systémy podania liečiv.
Od roku 2013 má toto pracovisko oprávnenie AIFA na výrobu liečivých látok, a teda je držiteľom certifikácie správnej výrobnej praxe (GMP).

VÝVOJ
Minimálne 3 výrobné procesy ha
PRIESTORY
2.100 m²
VÝROBA
2 enzýmy, 1 z nich v závode s GMP

Paderno Dugnano

Vyvíjame a vyrábame systémy na orálne a dermálne podávanie liekov (náplasti, rýchlo chladiaci hydrogél, rozpustné filmy a tenké filmové systémy na podávanie liekov). Naša pobočka disponuje aj linkami na výrobu gázy a plnenie kvapalných produktov (roztoky, peny a spreje). Naše pracovisko je autorizované AIFA a držiteľom certifikátu GMP. Náš systém akosti je tiež certifikovaný podľa noriem ISO 9001, ISO 22716 a ISO 13485. Okrem toho je naša pobočka autorizovaná na výrobu pevných foriem výživových doplnkov.

*Čísla uvedené ďalej sa týkajú výrobnej kapacity.

LIEČIVÉ NÁPLASTI
10 mil. náplastí/rok*
VLHKÉ AJ SUCHÉ OBRÚSKY
40 mil. obrúskov/rok*

Monte Giberto

Na našom pracovisku v meste Monte Giberto balíme výživové doplnky (tobolky a tablety) a vyrábame sterilnú jednorazovú gázu na periokulárnu hygienu.
V našom skladovacom centre, ktoré má kapacitu na 1 800 paletových staníc, uchovávame liečivé prípravky, zdravotnícke pomôcky a výživové doplnky na následnú distribúciu.
Závod má oprávnenie na veľkoobchodnú distribúciu humánnych liečivých prípravkov podľa článkov 100 a 108 talianskeho nariadenia č. 219/2006 v znení neskorších predpisov.

PALETOVÝCH MIEST
1.800
PRÍPRAVNÉ PLOCHY
2