Skip to content
back
back
back
back
back

VÝSKUM A VÝVOJ

Naša výskumná skupina pracuje na viac ako 50 projektoch, ktoré sa netýkajú len kyseliny hyalurónovej. Neustále žonglujeme s objavovaním, vývojom formulácií, predklinickým a klinickým výskumom, farmakovigilanciou, regulačnými otázkami a marketingom.

 

Realizovali sme množstvo predklinických a klinických štúdií v spolupráci s prestížnymi medzinárodnými centrami pre výskum. Naša vedecká precíznosť nás vedie k tomu, že aj so zdravotníckymi pomôckami zaobchádzame ako s liekmi – v tomto sme boli priekopníkmi a dnes sa týmto smerom uberajú aj všetky regulačné orgány.

 

​Máme veľké portfólio patentov po celom svete – viac ako 1 100–700 z nich je na kyselinu hyalurónovú s rôznymi molekulovými hmotnosťami, priemyselné procesy, farmaceutické formulácie, kompozície a aplikácie.

Naše najdôležitejšie patenty
Spoločnosť Fidia podala patenty pôvodne v Taliansku a následne na celom svete, aby produkty, procesy a terapeutické použitia získali medzinárodné pokrytie. Postupom času sme pokračovali v podávaní patentov nielen na pokrytie nových produktov alebo nových terapeutických aplikácií, ale aj s cieľom zabezpečiť duševné vlastníctvo procesov výroby a čistenia HA z rôznych zdrojov, podľa záujmov spoločnosti.

Náš záväzok k výskumu a vývoju znamená, že môžeme každý deň pridávať nové riešenia do nášho sortimentu terapeutík.

Testujeme novinku s obsahom HA a účinnej látky na zvládanie akútnej bolesti.

​Vyvíjame inovatívny produkt s obsahom HA a prírodných polymérov na liečbu komplexných (alebo exsudatívnych) rán v netradičnom zložení.

Monitorujeme bezpečnosť a účinnosť liečby založenej na enzýmoch u pacientov s Dupuytrenovou kontraktúrou.

Prebieha klinická štúdia na overenie vlastností a bezpečnosti kombinácie zlúčenín na liečbu kožných lézií s rizikom bakteriálnej infekcie.

Posudzujeme účinnosť a bezpečnosť injekcie na báze HA u ľudí, porovnávame ju s konkurentom, ktorý je už schválený a ktorý preukázal svoju účinnosť pri znižovaní symptómov u bolesti kolena u pacientov s osteoartritídou.

Prebieha proces overovania bezpečnosti, znášanlivosti a účinnosti liečby rakoviny močového mechúra in situ s novým liekom získaným chemickou konjugáciou lieku proti rakovine a kyseliny hyalurónovej.

Spolupráca

Spolupracujeme s poprednými výskumnými centrami, špičkovými talianskymi univerzitami a poprednými výskumnými centrami v Európe a USA.

Práca vo Fidii

Neustále si stanovujeme nové ciele. Vďaka nášmu výskumu a našim produktom na báze kyseliny hyalurónovej sme schopní pomôcť mnohým pacientom na celom svete.

Nicola

G.

Head of Corporate Clinical and Preclinical Development

“Nové výzvy umožňujú nám kolegom neustále sa učiť nové veci.”

Irene

B.

Clinical PM Coordinator

“Je to veľmi stimulujúce spolupracovať s kolegami na dôležitých projektoch a som rád, že môžem prispieť k vývoju inovatívnych, účinných a bezpečných terapeutických riešení pre pacientov.”
ZISTITE VIAC