Skip to content
back
back
back
back
back

Fidia Farmaceutici posilňuje svoju prítomnosť v odbore oftalmológie a pokračuje vo svojej expanzii na zahraničné trhy prostredníctvom priamych investícií.

Podnik
02/09/2023
Bola ohlásená akvizícia troch oftalmických výrobkov od spoločnosti Novartis Farma Spagna a bola vykonaná akvizícia španielskej spoločnosti Soluciones Bioregenerativas SL.

Taliansky podnik ohlásil dve významné investície v Španielsku: akvizíciu troch nových oftalmických výrobkov na španielskom trhu, od nadnárodnej skupiny Novartis a akvizíciu španielskej spoločnosti Soluciones Bioregenerativas SL
Abano Terme (PD), 2. septembra 2019 – Fidia, talianska nadnárodná farmaceutická skupina, oznámila akvizíciu troch výrobkov od spoločnosti Novartis Farma Spagna, španielskej pobočky skupiny Novartis Pharma AG, z Bazileje, svetového lídra v oblasti starostlivosti o oči. Táto operácia zapadá do plánov posilnenia prítomnosti skupiny Fidia na národnom aj medzinárodnom oftalmologickom trhu, zahájených v roku 2017 akvizíciou firmy Sooft Italia.
Dohoda
Dohoda počíta s presunom alebo licenciou práv pre Španielsko (a Andorru) od skupiny Novartis v prospech skupiny Fidia, týkajúcich sa predmetných výrobkov, vrátane autorizácie pre uvedenie na trh a aktivitu správy a distribúcie samotných výrobkov.
Výrobky
Konkrétne sa jedná o injekčne podávaný roztok, obsahujúci acetylcholín; oftalmickú masť, ktorá obsahuje dexametazón a chloramfenikol; očné kvapky a oftalmická masť s obsahom dexametazónu. Tieto výrobky majú pevné zastúpenie na španielskom trhu.
Medzinárodný rozvoj
Táto akvizícia, ktorá ponúka skupine Fidia možnosť rozšíriť svoju ponuku výrobkov a terapií pre liečbu očných patológií, spadá do stratégie medzinárodnej expanzie a rastu skupiny, a španielsky trh považuje sa mimoriadne zaujímavý z hľadiska expanzie prostredníctvom priamych investícií.
Do tohoto kontextu v skutočnosti zapadá aj najnovšia akvizícia zo strany skupiny Fidia, a to španielskej spoločnosti Soluciones Bioregenerativas SL, so sídlom v Barcelone, ktorá pôsobí na medzinárodnej úrovni, v odbore regeneračnej medicíny, s obchodnou značkou Proteal®. Jedná sa o odbor, ktorý predstavuje dôležitú terapeutickú novinku v osteoartikulárnej oblasti, dermatologickej oblasti a v oblasti estetickej medicíny, v ktorých sa skupina Fidia angažuje už veľa rokov a neustále vyhľadáva a ponúka nové riešenia.

Snaha o medzinárodný ráz skupiny Fidia zaznamenala najnovšie otvorenie priamych aktivít v Egypte, jednom z najdôležitejších a najsľubnejších trhov celej Afriky, založením novej obchodnej pobočky.
«Táto operácia – vyhlásil Carlo Pizzocaro, prezident a predseda správnej rady skupiny Fidia – ponúka skupine Fidia možnosť rozšírenia a posilnenia na medzinárodnej úrovni, v rámci oftalmológie, kde už teraz má výraznú konkurencieschopnú pozíciu na národnej úrovni, podporovaná okrem dôležitých akvizícií, vlastným know-how a vedúcim postavením vo výskume, vývoji, výrobe a obchodovaním s farmaceutickými výrobkami s obsahom kyseliny hyalurónovej. Touto akvizíciou skupina Fidia ďalej posilňuje svoje zastúpenie v Španielsku, krajine, v ktorej pôsobí od roku 2014, prostredníctvom svojho obchodného sídla, a v ktorej dosiahla pozíciu lídra na trhu starostlivosti o kĺbové patológie».

Prečítajte si kompletnú tlačovú správu

tag
novartis
očná terapia
proteal
regeneračná medicína
španielsko